מעוניינים ביום הרצאות מרתק, חוויתי וערכי?

יש לנו בשבילכם את היום המושלם. יום סת"ם.

הזמינו לקהילתכם סופר סת"ם ליום שלם שלא ישכח.

בבוקר ניתן לקבוע בדיקת מזוזות, לבחון את מצבם של ספרי התורה, המגילות ותפילין של חברי הקהילה.

בצהריים סדנת סופר סת"ם נפלאה לילדים, אחר הצהריים סדנה מרתקת לנוער ובערב הרצאת סופר סת"ם לכלל הציבור.

סופר סת"ם, הרצאות, בדיקת מזוזות, בדיקת תפילין, בדיקת ספרי תורה, בדיקת מגילות, הרצאות, הרצאת סופר סת"ם, סדנת סופר סת"ם

ועכשיו לשאלה שבטח לא שמעתם כבר הרבה זמן:

סליחה, יש לך עט?

עט? אתם מחליקים על הסמארטפון, האייפד או הלפטופ. בעולם שהסתחרר מזמן לתוך טירוף טכנולוגי, קשה למצוא שכיות חמדה בהן כותבים ממש, עם דף ועט או – קלף וקולמוס.

העם היהודי שימר במשך אלפי שנים את תהליך כתיבת הסת"ם המסורתי לפי ההוראות האלוקיות שניתנו בהר סיני. רוב תושבי הארץ היהודים, תודה לא-ל, קובעים בביתם מזוזות ומניחים תפילין ביום הבר מצווה, לפחות, אך האם ידעתם איזה תהליך מורכב מושקע בתשמישי הקדושה שלכם?

הסופר גל ערמון חושף בפניכם עולם מופלא, מסעיר ומלא משמעות שנוגע לכל יהודי באשר הוא. עם וותק של למעלה מחמש עשרה שנים במסירת הרצאות, העברת סדנאות וריתוק הקהל, מוצעת לכם שעה של ריגוש רוחני שתלווה אתכם הרבה לאחר כיבוי האורות.

ממה אנחנו מציעים לכם ליהנות?

בטח שאלתם את עצמכם למה הסת"ם לא מתקדם עם הטכנולוגיה, ונשאר באותה מתכונת עתיקה של דיו, קסת, ושרטוט ידני סבלני אות אחר אות? ולמה שרובוט לא יכתוב את המזוזה? חשבתם פעם איך הופכים עור בהמה לקלף טהור ומושלם? מהי ההלכה אם נמצא פסול בשם השם – שאותו כידוע, אסור למחוק בשום אופן?

ות'אמת: לא מתחשק לכם להתנסות בכתיבת האותיות הללו, שצופנות קסם רוחני, אינסופי, שמיימי כזה שבא להיסחף לתוכו?

בהרצאות תצללו אל עולם רוחני מופלא, ותגלו עובדות שלא חלמתם אודותם. בנוסף תקבלו כלים חיוניים שיסייעו לכם לרכוש מוצר סת"ם בתבונה ובחוכמה. על מה נדרש להסתכל, איך לבחור והכי חשוב – כיצד לזהות רמאויות וזיופים (שלמרבה הצער די נפוצים בשוק).

בסדנאות אנחנו מציעים לכם לחבוש את כובעו של סופר סת"ם, ליטול קולמוס וקלף (אמיתי, אמיתי) ולהתנסות בכתיבת סת"ם בהדרכה סבלנית ופרטנית. לילדי הגן והכיתות הנמוכות נביא (אם תרצו) תפילין אמיתיות להניח, נצלם ונעניק תמונה למזכרת. מניסיון – הם משתגעים על זה!

מה מיוחד בהרצאות שלנו?

במשך חמש עשרה שנה פיתחנו ושכללו את ההרצאות לרמת אומנות של ממש. כמה מעלות שיש רק לנו, ולאחרים פשוט אין…:

  • קהל אקטיבי- אצלנו לא תשבו כמו פסלים ותאזינו. הקהל משתתף באופן פעיל ונסחף בהנאה לדיונים וההתנסות האישית.
  • נשלוף שפנים מהכובע…. וברצינות: יש לנו מוצגים שרק מעטים התוודעו להם.
  • הכל כלול! בהרצאות אנחנו לוקחים את כל העול ומביאים את הציוד הנדרש. אתם רק תדאגו למקום, השאר- עלינו.

אם נסכם: לא סתם עוד הרצאות – הרצאות סת"ם!

למי מיועדת הפעילות?

ההרצאות והסדנאות שלנו הם מפגשי פרימיום מותאמים אישית, ואין הרצאה זהה לחברתה… אנחנו בונים חוויה אינדיבידואלית לקהל היעד בהתאם לאופיו, אורחות חייו וסגנון המשתתפים. אנחנו מאמינים כי עולם הסת"ם נוגע לכל יהודי באשר הוא, ומגישים לכל אחד את הזווית המסקרנת בשבילו.

ההרצאות מתאימות לכל מטרה:

  • הרחבת אופקים יהודית וישראלית במוסדות הלימוד (כלל הגנים, בתי ספר הממלכתיים והדתיים, התיכונים הממלכתיים והדתיים, ישיבות, אולפנות ועוד)
  • ימי העשרה לעובדים
  • פעילויות במרכזי תרבות קהילתיים
  • מועדוני פנסיונרים
  • תוכן יהודי לאזכרות לעילוי נשמת יקירכם
  • ימי עיון בחברות וארגונים

בכל הזמנה – אנחנו מתאימים מענה מיטבי וממוקד בקהל היעד. מבטיחים! נסו אותנו:

כתבו לנו

בקרו אותנו

הדר גנים, פתח תקווה

סדנאות והרצאות ביהדות – מרתקות וחווייתיות

מבקשים לארגן יום הרצאות יהדות ערכיות, מרתקות וחווייתיות? בערמון הסופר תמצאו מענה שלם עם מגוון איכותי ועשיר של סדנאות והרצאות על יהדות בנושאים שונים, כדוגמת הרצאה על סופרי סת"ם, הרצאה על מיקום בית המקדש, הרצאה היסטוריה של הר הבית ועוד.

עולם עשיר של סדנאות והרצאות ביהדות

תחת הכותרת הרצאות וסדנאות ביהדות אנו מציעים מגוון רחב ועשיר של נושאים בשלל סגנונות הגשה ורמות העמקה בהתאם למאפייני המשתתפים. כך למשל, ניתן לעסוק בנושאי יהדות מכיוון היסטורי וספרותי, דרך נושאי מורשת, בחינת השורשים של העם שלנו, וכמובן דרך הכיוון הדתי.

הרצאות וסדנאות אלו ניתן לקיים בבתי ספר כחלק משיעורי תנ"ך, יהדות או של"ח במסגרת קבוצתית , כיתתית או שכבתית. הן יכולות לעסוק במגוון עשיר של נושאים, למשל היסטוריה של הר הבית, אגדות ביהדות, תשמישי קדושה, תפילה ביהדות, העם היהודי בארץ ובתפוצות, פניני חז"ל, יודאיקה ועוד. כמו כן ניתן לבחור בימי סיור בנושאים שונים, כמו סיור בכותל המערבי, סיורים לקברי צדיקים, סיורים במערת המכפלה, סיורים ארכיאולוגים של התיישבות יהודית עתיקה, סיורים בערי קודש כמו צפת וירושלים ועוד.

מתמחים בהרצאות וסדנאות יהדות

כבר שנים שחברתנו מפתחת את תחום ההרצאות והסדנאות על יהדות לרמה גבוהה במיוחד, המספקת מענה מרתק וחווייתי למשתתפים. החוויה מבוססת על שיתוף של הקהל עם התנסות מעשית ודיונים סוחפים, מוצגים ומושקעים, והרצאות המלוות בכל הציוד הנדרש. כמו כן סדנאות והרצאות ביהדות שלנו מותאמות באופן אישי לכל לקהל, אופיו ואורח חייו, והן אף פעם לא חוזרות על עצמן. בנוסף הן מתאימות לכל מטרה ולכל גיל, בין אם עבור מוסדות חינוך, מועדוני גיל הזהב, אולפנות, ישיבות וקהילות. בנוסף הן מתאימות כימי העשרה לעובדי חברות, עבור ימי עיון בארגונים, פעילות של מרכזי תרבות ועוד.

סדנא על סופרי סת"ם

בין הנושאים השונים תוכלו לבחור בסדנת יהדות של יום שלם לכל המשפחה והקהילה בליווי של סופר סת"ם. היום המרתק יכול לכלול בדיקה של ספרי תורה, תפילין ובדיקת מזוזות, ולאחר מכן ניתן לשלב סדנא ליהדות בנושא סופר סת"ם עבור הילדים ועבור בני הנוער, ולבסוף לסיים את היום עם הרצאה למבוגרים בנושא.

במהלך היום תכירו את היופי והמורכבות של מסורת כתיבת סת"ם, ההולכת אלפי שנה אחורה, עם כתיבה מדויקת בנוצה וקולמוס על גבי ניירות קלף מעור בהמה טהור. זאת לצד  התנסות בכתיבת סת"ם, הסברים מרתקים על הפיכה של עור בהמה למגילת קלף טהורה, עצות מועילות לרכישת מוצרי סת"ם ועוד.

הדמות שמאחורי החברה

מאחורי ההרצאות והסדנאות המבוקשות שלנו בנושאי יהדות עומד גל ערמון, תושב הדר גנים, נשוי ואב לחמישה ילדים, שהיה קצין מצטיין וכיום מקדיש את חייו למצוות היהדות והפיכת עולם זה ליותר טוב, אוהב ושמח. לאחר תשע שנים במסגרת שירותו הצבאי, במהלכן השתתף במלחמת צוק איתן, ערמון גל בחר לעסוק בקדושה ולחקור את עולם הסת"ם עם לימודי הסמכה בנושא במכון בית אל. כיום הוא עוסק בכתיבת סת"ם ולכך גם נילווה הרצון לשתף אחרים בנפלאותיה של היהדות, כאשר השיתוף מיושם במגוון הרצאות וסדנאות לציבור הרחב.

ערמון אף פרסם מאמר חדשני בדבר זיהוי מיקום המקדש על הר הבית לכיוון צפון מזרח וניתן להזמין אצלנו הרצאות בנושא היסטוריה של הר הבית ומיקום בית המקדש.

הזמנת הרצאות בנושאי ויהדות

להזמנת הרצאות וסדנאות בנושאי יהדות בהתאמה אישית, ולקבלת עוד מידע בנושא, צרו קשר עם ערמון הסופר בטלפון 052-6642556 או במייל [email protected].

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [197.84 KB]

 

צור קשר

אנו לא זמינים כרגע. אנא השאירו הודעה ונחזור אליך ממש מהר.

0

התחל להקליד והקש Enter כדי לחפש