תיקון ספר תורה בן 70קיום מצוות המזוזה מקושר בברכה ושמירה על היקר לכם, אתם תשמרו עליה כמו כל פריט אחר בעולם- (וכמונו, בני האנוש…)- תשמישי הקדושה לא נעשים צעירים עם השנים. למרות שאת המזוזות שלכם כתב סופר סת”ם אמין ומוסמך, ובעת הרכישה הן אכן היו כשרות למהדרין – חובה לבצע בדיקת מזוזות כדי להיות בטוחים למעלה מכל ספק בכשרותן.

מה עלול לקרות למזוזה שלי?

ומה עלול לקרות למשקופים, לדלתות, לכל אביזר אחר בבית שאינו מונח בכספת? נכון, בדרך כלל המזוזה ארוזה היטב בניילון שימנע חדירת לחות, ושוכנת בתוך בית מזוזה מכובד. אך למרות ההגנה המיטבית שנספק לה, הדיו דוהה, אותיות עלולות להימחק בחלקן או לחלוטין, לעיתים הקלף נשחק או נקרע חלילה. בקיצור, מזוזה אינה חסינה מפני פגעי הזמן ורק בדיקת מזוזה על ידי מומחה תבטח אתכם מפני תקלות עגומות.

כמה הערות לגבי מזוזות בסיכון גבוה:

 • עקרות בית חרוצות שמנקות את המשקוף ב’המון מים’ – שימו לב שהמים עלולים לחדור לתוך בית המזוזה ולפסול אותה!
 • מזוזות בדלת הראשית, דלת המרפסת, שער החצר או כל פתח החשוף לשמש ישירה.
 • המזוזה במטבח! חשבו כמה אדים עולים וממלאים אותו בעת הבישול… גם המזוזה עלולה להיפגע וכדאי להיות מודעים.

אצלנו תקבלו ביטחון כפול!

הסופר גל ערמון, מוודא כי יערכו בדיקות מזוזה מוקפדות ויסודיות. לאחר ניסיון רב בכתיבה ובדיקת סת”ם, אתם יכולים להיות רגועים שהמזוזה שלכם בידיים טובות. אם חלילה יתגלה צורך וניתן יהיה לתקן אותה – הסופר גל ערמון יעשה זאת במומחיות רבה ואם לא יהיה ניתן לתקן אותה נסייע לכם במציאת הפיתרון המתאים ביותר עבורכם.

בדיקת המזוזה שלנו נחלקת לשני תחומים מהותיים:

 • בדיקת צורת האותיות – פרשיות המזוזה חייבות להיות כתובות בכתב סת”ם וברווחים מסויימים בין האותיות והמילים. אם השתנתה צורת האותיות / אותיות נוגעות זו בזו- המזוזה עלולה להיפסל.
 • בדיקת חסרות ויתרות – מעבר קפדני על טקסט הפרשיות כדי לוודא שכל האותיות השייכות לקלף מופיעות כסדרן. אין אות מיותרת או חסרה, אותיות לא התחלפו זו בזו והמילים והפסוקים כתובים כסדרם. למרבה הצער, אם התגלו אותיות חסרות, מיותרות או מוחלפות – המזוזה תיפסל ותיועד לגניזה, ללא אפשרות תיקון.

לבדיקת המזוזות שלנו ביטחון כפול: בנושאים כה מהותיים אנחנו נוהגים באחריות זהירה מאד, לא סומכים רק על עצמנו ומבצעים בנוסף לבדיקה ידנית מדוקדקת גם בדיקה ממוחשבת שתגיה את המזוזות אות אחר אות ותבדוק את שלמותן.

הבדיקה הכפולה מבטיחה כי אף ממצא מחשיד לא יחמוק!

מתי צריך לבדוק מזוזות?

 • נוהגים לבדוק את המזוזות בבית אחת לשלוש שנים. המינימום על פי ההלכה: פעם בשבע שנים.
 • ברבות מקהילות ישראל בודקים מזוזות בחודש אלול, לקראת ראש השנה- סגולה לשנה טובה ומבורכת.
 • עפ”י תורת הסוד לקיום מצוות מזוזה השפעה רבה על השמירה, השפע והברכה על היקר לנו. אם אתם חשים ‘תקועים’- בזוגיות, בפרנסה, בבריאות, בהצלחה… עפ”י הסוד ייתכן והסיבה נעוצה באי קיום המצווה לאור מזוזה פסולה.

בכל מקרה, אם לא ביצעתם בדיקת מזוזה בשלוש השנים האחרונות, הזמינו עכשיו את הסופר גל ערמון לבדיקת מזוזות כפולה, ובלי לצאת מהבית! המזוזות תילקחנה ממכם ותוחזרנה כשהן מוגהות, בדוקות וכשרות במאת האחוזים ובמידת הצורך נסייע במציאת הפיתרון המתאים ביותר עבורכם.

רגע רגע! מה עם בדיקת התפילין?

ישנן דעות חלוקות בפוסקים.

חלק מן הדעות מצריכות בדיקה כל חודש אלול, חלקן פעמיים בשבע שנים בדומה למזוזה וחלקן סומכים על חזקת כשרות התפילין ופוסקים כי תפילין אשר מניחים יום יום אינן צריכות בדיקה לעולם.

סימנים שמעוררים חשדות:

 • צבע התפילין מבחוץ שמנופח או מקולף, עלול להצביע על לחות או חשיפה ממושכת לחום ושמש. כמובן שזה מחשיד… אותם תנאים שהזיקו לבתי התפילין עלולים להזיק גם לתפילין בעצמם.
 • אם התמזל מזלכם וקיבלתם בירושה תפילין עתיקות – חשוב לבצע בדיקת תפילין לפני שמניחים אותן בברכה.
 • מומלץ לבדוק כל תפילין שתקופה ארוכה לא היו בשימוש יומיומי.

רק אם התפילין שברשותכם עונים לתיאורים הנ”ל, צרו קשר והזמינו את ערמון הסופר לבצע בדיקת תפילין כפולה ויסודית. 🙂 

ערמון הסופר בדיקת תפילין

כתבו לנו

בקרו אותנו

הדר גנים, פתח תקווה
צור קשר

אנו לא זמינים כרגע. אנא השאירו הודעה ונחזור אליך ממש מהר.

התחל להקליד והקש Enter כדי לחפש