רצועות לתפילין

על בדיקת רצועת תפילין

עלה חשש לשלמות וכשרות רצועות התפילין שלכם? מבקשים לערוך בדיקת רצועות תפילין? כדאי לכם ליצור קשר עם חברת ערמון הסופר שבפתח תקווה, המבצעת בדיקת תקינות של תפילין, לרבות בדיקת תקינותן של רצועות לתפילין. בחברה מציעים לתושבי המרכז שירות אישי, עם שליח שיבוא לקחת את התפילין לבדיקה מבתיכם וגם ישיבן אליכם כשהן כשרות מותקנות. ואם לא די בכך, בחברה מציעים עבור החלפת רצועות תפילין מחיר מיוחד.

על רצועות לתפילין

רצועות לתפילין נועדו לקשירה סביב הזרוע והראש וכך לאפשר הצבה של בתי התפילין המכילים את פרשיות התורה קדש, והיה כי יבאך, שמע ישראל ופרשיית והיה אם שמע. רצועות אלו חייבות להיות עשויות מעור שצבעו שחור בחלקו החיצוני וברוחב של אורך שעורה (כ-8-10 מ"מ). רצועות של תפילין ניתן לייצר מ-2 סוגי עור. עור עליון – איכותי, חזק ומהודר יותר או עור תחתון (המכונה שפאלט) אשר אותו מכינים מחלק תחתון של עור הבהמה והוא פחות איכותי. אצלנו בערמון הסופר קיימת מכירת רצועות תפילין מהודרות מעור עליון בלבד.  כמו כן, אורך הרצועות משתנה במידותיהן בין רצועות הזרוע (ארבע וחצי מטר) והראש (שלוש מטר).

ניתן למצוא סוגים שונים של רצועות כשרות הנבדלות אחת מהשנייה בסוגי העור, באופן עיבודן ובעובי שלהן. כמו כן ניתן להכין רצועות אלו במכונה או בעבודת יד הנחשבת ליותר מהודרת, בייחוד אם עור הרצועות שחור משני צדדיו. יש כאלו המכינים רצועות שהושרו בתוך צבע שחור כך שצבע זה נשאר תמיד ואינו נשרט או נסדק. בכל מקרה, כמו בית התפילין גם רצועות של תפילין נדרשות להיות שלמות בכדי שתהיינה כשרות לשימוש. לכן מומלץ תמיד לרכוש רצועות תפילין מושחרות משני הצדדים.

רצועות לתפילין

מה כוללת בדיקת רצועות תפילין

בדיקת רצועות תפילין בוחנת לכל אורכן את הצבע שלהן, ושהוא אינו מתקלף. פגם זה בצבע עלול להתרחש עקב בלאי של זמן וכן בהתאם לסוג ואיכות הרצועות, וניתן לתקנו על ידי צביעה מחודשת של הרצועות במקרה שעוד ניתן לתקנן. פגם נוסף שעלול לקרות לרצועות של תפילין הינו ברוחב שלהן. כאמור, הרוחב התקני של הרצועות נדרש להיות כאורך שעורה, שהינו לכל הפחות שמונה מ"מ ועדיף שיהיה של ס"מ אחד. יחד עם זאת, מכיוון שרצועות אלו עשויות מעור הן עלולות עם הזמן להימתח ומכאן גם להתכווץ ברוחבן, במיוחד באזור בו הרצועה נמתחת ונקשרת, באופן שהופך אותן לדקות מידי ולפגומות. כמו כן, רצועות של תפילין נחשבות לפגומות כאשר יש בהן קרע ובמקרים אלו ונוספים יש צורך בתיקון או החלפת הרצועות.

להחלפת רצועות לתפילין

להחלפת רצועות לתפילין במחיר משתלם (אפשרי באמצעות שירות משלוחים בתשלום נוסף), ולקבלת עוד מידע וייעוץ מקצועי בנושא צרו קשר עם ערמון הסופר בטלפון 052-6642556.

פוסטים אחרונים
צור קשר

אנו לא זמינים כרגע. אנא השאירו הודעה ונחזור אליך ממש מהר.

0

התחל להקליד והקש Enter כדי לחפש