מזוזה אשכנזית

מזוזה

190.00550.00

ניתן להזמין מזוזות מגדלים ורמות הידור שונות. כל המזוזות שלנו נכתבות ע"י סופרים מוסמכים ועוברות בדיקה לוידוא כשרותן.

מספר מקט: 126

 

מזוזה אשכנזית במגוון דגמים

בחנות האונליין המוערכת של ערמון הסופר מוצע מבחר עשיר של מזוזות במספר רמות הידור וגדלים. את המזוזות כתבו סופרי סת”ם בעלי הסמכה והן עברו בדיקה במטרה להבטיח את כשרותן. בין מבחר נוסחי המזוזות כולל גם מזוזה אשכנזית המוצעת בגוון גדלים כאשר הגודל המומלץ הוא 12 ס"מ.  כמו כן, ניתן לרכוש באתר בתי מזוזה במגוון דגמים מעיצוב מסורתי ועד לעכשווי.

מזוזה עם כתב אשכנזי לעומת ספרדי

ההגדרה של מזוזה אשכנזית או ספרדית מעידה למעשה על סוג הכתב בקלף של המזוזה, כלומר צורת הכתיבה המקובלת בקרב יהדות אשכנז או ספרד. הכתב האשכנזי נחשב ליותר מורכב ואיטי לכתיבה ולכן בדרך כלל מזוזות בנוסח אשכנז עולות יותר, במיוחד כאשר מדובר על מזוזות מהודרות. מעבר לכך אין הבדל בתכני המזוזות ובשני הנוסחים המזוזות מכילות שתי פרשיות קריאת שמע בהן מופיע הפסוק המצווה על "וכתבתם על מזוזות ביתך ובשעריך". מלבד זאת, ההבדל במחירי המזוזות נקבע בהתאם לעיצוב בית המזוזה, מורכבות הכנתה והחומרים מהם היא עשויה. חשוב לציין כי מבחינת ההלכה כל מזוזה כשרה מתאימה ויוצאי עדות אשכנז יכולים לעשות שימוש במזוזה ספרדית. יחד עם זאת, לרבים מיוצאי העדות השונות חשוב לבחור במזוזה שנכתבה בהתאם למסורת שלהם.

מגוון סוגי מזוזות אשכנזיות

אצלנו תמצאו מבחר כשר ואיכותי של מזוזות אשכנזיות בשלל מידות ודוגמאות. למשל תוכלו להזמין דרך האתר  בית מזוזה מנירוסטה עם קלף שניים עשר ס"מ או חמישה עשר ס"מ, משובצות על אבני סוורובסקי ברוחב של שלושה ס"מ וגובה של ארבעה עשר ס"מ או שבעה עשר ס"מ. כמו כן תוכלו למצוא בתים למזוזות אשכנז לחדרי ילדים, צבעוניות ומלאות בשמחת חיים  עם קלף בגודל של שניים עשר ס"מ, וזאת לצד בתי מזוזות צבעוניים בעיצוב ייחודי – מסורתי ועכשווי.

מהותה של מזוזה

כאמור, בין אם מדובר במזוזה נוסח אשכנז או ספרד מהותה היא אחת. המזוזה מכילה קלף שעליו כתובות בכתב סת”ם שתי פרשיות של שמע ישראל ו-והיה אם שמע. את הקלף מניחים בתוך בית ייעודי למטרה זו ומקבעים אותו אל משקוף של דלת, פתח או שער. מלבד חדרי שירותים, מזוזות מקובעות בכל כניסות הבית בדגש מיוחד על דלתות הכניסה. את המזוזה יש לקבע במשקוף מימין הנכנס בשליש העליון.

מצוות קביעת מזוזות מקורה בסיפור יציאת מצרים והיא נועדה לסמן את בתי עם ישראל ובכך לספק הגנה אלוקית על דרי הבית והנכנסים בשעריו, שמירה גשמית ורוחנית כאחד על הדיירים ועל תכולת הבית עצמו. כמו כן, המזוזה מזכירה לנכנסים וליוצאים מהבית את נוכחות השם והאהבה אליו, חשיבות קיום מצוותיו ותורתו ועוד.

ישנה חשיבות רבה לתקינות ולכשרות המזוזה, הניכרת קודם בכשרות הפרשיות שנכתבות על ידי כותבי סת”ם עם חלוקה קבועה. במידה ומזוזה נבדקה ונמצאה פסולה יש להחליפה במזוזה כשרה חדשה. את הבדיקה אנו מספקים וממליצים לקיים כל שלוש וחצי שנים.

להזמנת מזוזה אשכנזית

הזמנת מזוזה אשכנזית כשרה ומהודרת מוצעת בבטחה ישירות דרך האתר שלנו. כמו כן, לקבלת עוד מידע וייעוץ מקצועי בנושא צרו קשרעם ערמון הסופר בטלפון 052-6642556 או במייל [email protected].

 

פוסטים אחרונים

להגיב

צור קשר

אנו לא זמינים כרגע. אנא השאירו הודעה ונחזור אליך ממש מהר.

1

התחל להקליד והקש Enter כדי לחפש